A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | usuń filtr

Skarpeta Świętego Mikołaja

18 grudnia w bibliotece odbyło się spotkanie pt. „Skarpeta Świętego Mikołaja” z udziałem grupy czterolatków z Przedszkola Samorządowego nr 39 w Kielcach. Dzieci opowiedziały o spędzaniu Świąt Bożego Narodzenia w swoich domach, a potem wysłuchały bajek: „O pani z piernika i o koniku z ciasta miodowego”, „Bajka o płatku śniegu” o…

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

11 grudnia bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8. „Śnieżynka” przeprowadziła ich przez kolorowy świat tradycji bożonarodzeniowych. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o przygodach bombek, a następnie wykonały ozdoby na biblioteczną choinkę: papierowe bombki, serduszka, gwiazdki.

Czytaj dalej

W kręgu Świątecznego drzewka

10 grudnia dzieci ze świetlicy szkolnej S.P. nr 32 odwiedziły bibliotekę, wysłuchały bajki o bombkach i udekorowały choinkę wykonanym przez siebie łańcuchem. Dowiedziały się również o zwyczajach i tradycjach Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

7 grudnia dwie grupy czterolatków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach odwiedziły bibliotekę. Dzieci dowiedziały się jak korzystać ze zbiorów, wysłuchały bajki i oglądały książeczki dla najmłodszych.

Czytaj dalej

Bibliotekuś

W czasie gdy rodzice lub opiekunowie korzystają ze zbiorów biblioteki, bibliotekarze opiekują się ich dziećmi.

.

Czytaj dalej

Pasowanie na czytelnika

27 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 wzięły udział w uroczystym Pasowaniu na czytelnika.

Czytaj dalej

Misiolandia

Spotkanie z grupą 4-latków z Przedszkola Samorządowego nr 31 w Kielcach z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Czytaj dalej

Pasowanie na czytelnika

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 wzięły udział w uroczystym Pasowaniu na czytelnika. Przedszkolaki recytując wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” ustawiły się w pociąg i zwiedziły bibliotekę zatrzymując się na kolejnych stacjach:.

  • Wypożyczalnia dla dorosłych,
  • Stanowisko bibliotekarza,
  • Czytelnia dla dorosłych,
  • Wypożyczalnia dla…

Czytaj dalej

Jesień liścia Jasia

03.11.2009 r. w Filii nr 8 odbyło się spotkanie biblioterapeutyczne oparte na książce Leo F. Buscaglia pt. „Jesień liścia Jasia”. Jest to wzruszająca historia liścia, który rodzi się na drzewie, poznaje tam przyjaciół, próbuje pojąć tajemnice świata i na koniec - wraz z nadejściem zimy - odchodzi. Poetycka metafora życia i umie…

Czytaj dalej