Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 666 | usuń filtr

Sulejman Wspaniały

Ostatnie w tym roku, grudniowe spotkanie Klubu Miłośników Słowa Czytanego poświęcone było Sulejmanowi Wspaniałemu. Posiłkując się książkami S. Łątki Tajemnice haremów i Sulejman Wspaniały oraz oglądanym serialem Wspaniałe stulecie, rozmawiałyśmy o tym władcy, który zawładnął wyobraźnią żeńskiej połowy Polski. Państwo, w którym …

Czytaj dalej

Internet dla seniora

7 grudnia 2015. Tym razem próbowaliśmy zlokalizować na internetowych mapach nadajnik na Świętym Krzyżu i wzięliśmy udział w ankiecie on-line.

Czytaj dalej

Internet dla seniora

30 listopada 2015. Po stacjach radiowych przyszedł czas na telewizję w Internecie. Tajemnicze skrótowce VOD i HD, nieznane wcześniej słówka player i buforowanie nie brzmią już tak obco.

Czytaj dalej

Internet dla seniora

24 listopada 2015. Kolejne spotkanie z Internetem. Tym razem poznajemy możliwości oferowane przez radia internetowe i ich różnorodność.

Czytaj dalej

Spotkanie z poezją światową

Wiersz to list do człowieka, jak stwierdza Jarosław Mikołajewski w dyskusji z Piotrem Matywieckim (Gazeta Wyborcza, 7.11.2015, s.38-39). Zanika umiejętność konwersacji twarzą w twarz, a także zdolność do rozmowy z samym sobą. Czyjś wiersz, przeczytany i przeżyty, naprowadza na dialog wewnętrzny; zaś utwory poetyckie czytane wsp…

Czytaj dalej

Internet dla seniora

17 listopada. Facebook - sieć znajomości i ciekawostek czy śmietnik różności i dziwactw? Staraliśmy się dziś znaleźć coś odpowiedniego dla siebie w zalewie informacji i wirtualnych atrakcji.

Czytaj dalej

Internet dla seniora

10 listopada 2015. Wgryzamy się w YouTube. Oglądamy na pełnym ekranie, słuchamy, zmieniamy jakość wideo, podpatrujemy liczbę "lajków" i śledzimy statystyki obejrzeń i udostępnień... Uff! To mnóstwo informacji do przyswojenia. Na szczęście możemy zrelaksować się przy koncercie André Rieu.

Czytaj dalej

Internet dla seniora

3 listopada. Dzisiaj w bibliotece - poranek melomanów, czyli szperanie w przepastnych zbiorach YouTube'a. Ogromna ilość materiałów w serwisie oraz ich różnorodność sprawiły, że naszej kursantce zapewne przydatna będzie pomoc w obsłudze tego medium.

Czytaj dalej

Internet dla seniora

27 października. Tematem dzisiejszego szkolenia były pułapki czyhające w niewinnie wyglądających mailach.

Czytaj dalej

Internet dla seniora

20 października 2015. Sprawdzamy zasady korzystania z kieleckich bibliotek oraz przeszukujemy katalogi - z coraz większą wprawą i skutecznością. Nasza kursantka zgłasza także własne propozycje zakupu interesujących książek, korzystając z funkcji dostępnej na stronie MBP w Kielcach.

Czytaj dalej
Strona 1 z 3