Niebieska Strefa A A+ A++

Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Wyświetl klub działający przy filii nr: 1 2 4 8 9

29 listopada 2018 r. spotkanie DKK rozpoczęłyśmy dyskusją o książce Jacka Dehnela Balzakiana. Utwór składa się z czterech minipowieści. Każda z nich stanowi odrębną całość, tylko chwilami zazębiają się ze sobą. Dehnel podobnie jak autor Komedii Ludzkiej genialnie oddaje klimat e…

Czytaj dalej

23 października 2018 r. członkowie DKK działającym przy Filii nr 8 rozmawiali o następujących książkach:

Lepiej palić fajkę niż czarownice ks. Adama Bonieckiego to tomik felietonów poruszających wiele trudnych i ważnych tematów. Autor pisze nie tylko o sile ewangelii, ale również…

Czytaj dalej

26 września 2018 r. w Filii nr 8 odbyło się spotkanie DKK na którym rozmawiano o następujących książkach:

Świat Ruty Małgorzaty Żytkiewicz to zdaniem czytelniczek książka o ogromnym cierpieniu i traumie wywołanym przez wojnę oraz piętnie jakie zostało odciśnięte na psychice bohat…

Czytaj dalej

29 sierpnia 2018 r. klubowicze z DKK działającym przy Filii nr 8 dyskutowali o następujących książkach:

Kukułka Antoniny Kozłowskiej porusza wiele ważnych i trudnych tematów, takich jak: bezpłodność, in vitro, zastępcza matka tzw. surogatka, depresja. Autorka opisuje historie dwó…

Czytaj dalej

25 lipca 2018 r. czytelnicy na spotkaniu DKK rozmawiali o następujących książkach:

Grzech nasz codzienny Dominika Dana jest kryminałem z pewnym moralnym dylematem. Autor stawia bowiem pytanie o wszystkie przyczyny śmierci dziecka, czy tylko winny jest ten kto ostatecznie zadał ci…

Czytaj dalej

27 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie DKK, na którym rozmawialiśmy o następujących książkach:

Nauczycielka Judith W. Taschler to historia związku dwojga ludzi opartego od samego początku na kłamstwie. Autorka znakomicie połączyła analizę psychologiczną bohaterów z wątkiem zagin…

Czytaj dalej

30 maja 2018 r. na spotkaniu DKK w Filii nr 8 rozmawiano o następujących książkach:

Pory roku Borisa Akunina (napisana pod pseudonimem Anny Borusowej) to opowieść, która zaczyna się współcześnie od historii młodej Aleksandry, by za chwilę przenieść się do 1918 roku. Fabuła obejmu…

Czytaj dalej

25 kwietnia 2018 r. na spotkaniu DKK w Filii nr 8 dyskutowałyśmy o książce Marie Benedict Pokojówka miliardera. Jest to historia młodej irlandzkiej dziewczyny, która z nadzieją na poprawę swojego losu przybywa do Ameryki. Książka opowiada o tragicznej sytuacji emigrantów i ich m…

Czytaj dalej

21 marca 2018 r. odbyło się spotkanie DKK, na którym rozmawialiśmy o biografii Agathy Christie oraz podróży Paula Theroux przez Afrykę. Rozmowę zaczęliśmy od książki Jarema Cade pt. Agatha Christie i jedenaście zagubionych dni. Autor oprócz próby wyjaśnienia przyczyn zaginięcia …

Czytaj dalej

28 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie DKK, na którym klubowicze rozmawiali o historii Rosji na podstawie następujących książek:

Skazani: Ostatnie dni rosyjskiej arystokracji Douglasa Smitha to zdaniem czytelniczek świetnie napisana książka o zniszczeniu przez bolszewików arystok…

Czytaj dalej