Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Australia to wciąż kraj w wielu miejscach prawie nieodkryty i rzadko odwiedzany. Warto skręcić niespodziewanie i zmienić plany…
Książka Julii Raczko Julia jest w Australii była tematem dzisiejszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Autorka zabiera nas w podróż po swoim austra…

„Nie trać humoru, bądź życzliwy dla swoich bliźnich, zwalczaj pesymizm. Nie wstydź się wyznawać prawdziwych wartości, nie kwestionuj tego, co można nazwać naturalnymi prawami człowieka”
Edmund Niziurski
Z okazji setnej rocznicy urodzin kieleckiego pisarza Edmunda Niziurskiego, pos…

„Już ci wybaczyłam – powiedziała.
Kier wpatrywał się w nią zadziwiony.
- Jak to możliwe? Przecież na to nie zasługuję.
- Na tym właśnie polega miłość."
Dzisiaj, na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy powieść Richarda P. Evansa: „Stokrotki w śniegu". Jest to opowieść o m…

Losy trzech pokoleń kobiet opisanych w książce Kate Morton „Zapomniany ogród” były tematem dzisiejszego spotkania DKK-u. Fabuła powieści przeskakuje pomiędzy latami: 1900, 1907, 1913, 1975, 2005 na przestrzeni wieku, co nieco irytowało czytelniczki. Panie gubiły się w odgadywani…
Czytaj dalej
"Całe życie robiłem za niepasujący element wielkiej układanki, aż w końcu znalazłem swoje miejsce” – Liam Creed
W trakcie dzisiejszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy pozycję: Szczeniak – Liama Creeda. W książce poruszany jest problem osób cierpiących na ADHD, al…

„Eliza” Agnieszki Wojdowicz – to książka, która była dziś tematem naszej dyskusji. Rozpoczyna ona trylogię o losach trzech niepokornych kobiet: Elizy, Klary i Judyty. Kobiety trafiły do dziewiętnastowiecznego Krakowa, pełne nadziei na zmianę swojego życia, pragnące uczyć się na …
Czytaj dalej
Słowo zdrada to świadome złamanie przysięgi lub odstępstwo od przyjętych norm czy wartości, działanie przeciwko tym normom i wartościom, zaparcie się ich, a także jawna lub skryta ich negacja. Po przeczytaniu książki Magdaleny Krauze pt. „Zdradzona” to właśnie problem zdrady sta…
Czytaj dalej
To już była 13 edycja Narodowego Czytania. Jak co roku, w ramach DKK-u, odwiedziłyśmy Klub Seniora, aby wspólnie przeżyć losy Kordiana, czytając fragmenty dramatu J. Słowackiego. Po odczytaniu listu Prezydenta, przybliżeniu tematyki utworu i historii jego powstania, przeszłyśmy …
Czytaj dalej
„Żyjąc na ziemi, jemy, oddychamy, zmuszamy pszczoły do pracy dla nas, zbieramy plony, zioła i kwiaty. Potem odchodzimy, często pozostawiając po sobie ruiny i śmietnisko. Kiedy zwijamy biwak, trzeba zostawić dwie rzeczy: Po pierwsze – nic, Po drugie – podziękować.”
&nb…

Dzisiejsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęciliśmy powieści Wielka samotność Kristin Hannah. Ta piękna opowieść o bezkrytycznej miłości i walce o przetrwanie w surowym klimacie Alaski, dostarczyła czytającym ją Paniom wielu emocji. Klubowiczki czuły współczucie dla ci…
Czytaj dalej