Niebieska Strefa A A+ A++

Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Wyświetl klub działający przy filii nr: 1 2 4 8 9

"Całe życie robiłem za niepasujący element wielkiej układanki, aż w końcu znalazłem swoje miejsce” – Liam Creed

W trakcie dzisiejszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy pozycję: Szczeniak – Liama Creeda. W książce poruszany jest problem osób cierpiących na ADHD, al…

Czytaj dalej

„Eliza” Agnieszki Wojdowicz – to książka, która była dziś tematem naszej dyskusji. Rozpoczyna ona trylogię o losach trzech niepokornych kobiet: Elizy, Klary i Judyty. Kobiety trafiły do dziewiętnastowiecznego Krakowa, pełne nadziei na zmianę swojego życia, pragnące uczyć się na …

Czytaj dalej

Słowo zdrada to świadome złamanie przysięgi lub odstępstwo od przyjętych norm czy wartości, działanie przeciwko tym normom i wartościom, zaparcie się ich, a także jawna lub skryta ich negacja. Po przeczytaniu książki Magdaleny Krauze pt. „Zdradzona” to właśnie problem zdrady sta…

Czytaj dalej

To już była 13 edycja Narodowego Czytania. Jak co roku, w ramach DKK-u, odwiedziłyśmy Klub Seniora, aby wspólnie przeżyć losy Kordiana, czytając fragmenty dramatu J. Słowackiego. Po odczytaniu listu Prezydenta, przybliżeniu tematyki utworu i historii jego powstania, przeszłyśmy …

Czytaj dalej

„Żyjąc na ziemi, jemy, oddychamy, zmuszamy pszczoły do pracy dla nas, zbieramy plony, zioła i kwiaty. Potem odchodzimy, często pozostawiając po sobie ruiny i śmietnisko. Kiedy zwijamy biwak, trzeba zostawić dwie rzeczy: Po pierwsze – nic, Po drugie – podziękować.”
  &nb…

Czytaj dalej

Dzisiejsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęciliśmy powieści Wielka samotność Kristin Hannah. Ta piękna opowieść o bezkrytycznej miłości i walce o przetrwanie w surowym klimacie Alaski, dostarczyła czytającym ją Paniom wielu emocji. Klubowiczki czuły współczucie dla ci…

Czytaj dalej

Lucyna Olejniczak to polska pisarka specjalizująca się w literaturze obyczajowej i historycznej. Zadebiutowała książką Wypadek na ulicy Starowiślnej, autorka sagi Kobiety z ulicy Grodzkiej. Jej pierwsza część pt. Hanka była tematem dzisiejszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książ…

Czytaj dalej

Dzisiejsze spotkanie DKK-u poświęciliśmy twórczości młodej, polskiej pisarki - Michaliny Olszańskiej. Autorka może poszczycić się już dwoma wydanymi publikacjami, a Panie Klubowiczki zapoznały się z pozycją pt. Zaklęta. Zważywszy na bardzo młody wiek autorki w momencie wydania k…

Czytaj dalej

Przedmiotem dyskusji dzisiejszego spotkania DKK-u była książka Marcina Margielewskiego „Modelki z Dubaju”. Otwiera ona serię „Niewolnicy” opowiadającą o ludziach, którzy w dwudziestym pierwszym wieku traktowani są jak towar a handel ludźmi nadal ma się dobrze. To dokument mówiąc…

Czytaj dalej

Klejnot Medyny opowiada o wielkiej miłości Mahometa i jego najmłodszej żony. To również książka, która mówi o początkach islamu, pozycji kobiety w świecie religii. Aisza, żona proroka Mahometa, to bodaj najsłynniejsza kobieta w islamskim kręgu kulturowym. Ulubiona małżonka proro…

Czytaj dalej
Strona 1 z 4