Akcja Lato - EKO wakacje z biblioteką - spotkanie 4.

2024-07-24

Słowo się rzekło. Podczas czwartego spotkania z cyklu „EKO wakacje z biblioteką” 24 lipca na ekologicznym ringu do walki stanęli: surowiec wtórny – szkło i odpad – makulatura. Sędzią została Muchomora – leśna czarodziejka - bohaterka książki Beaty Ostrowickiej pod takim samym tytułem. Rezolutna dziewczynka wraz ze swoim psim przyjacielem Szyszkiem używając magii uczyła ekologii. Czarodziejska różdżka pomagała znikać śmieciom i rozkwitać przyrodzie.

Ale czy każdy ma taką różdżkę i taką magiczną moc? Na pewno mają je nasi mali ekolodzy. Magia i różdżka zostały zamienione na ogrom wiedzy o ekologii i recyklingu. Pora na „walkę”. Co zrobić ze szklaną butelką lub słoikiem? Stare kolorowe gazety, papier, wstążki i klej – to wszystko czego potrzeba, by wyczarować istne cuda. Pomysłowość dzieciaków nie ma granic. Słoik zamienił się w skarbonkę, drugi w pojemnik na łakocie, butelka stała się „sejfem” na tajemnicze przedmioty.

Było klejąco, wesoło i super ekologicznie. Jak wyglądają owe eko skarby? Kto ciekawy, tego zapraszamy do biblioteki. A już za tydzień kolejna odsłona ”EKO wakacji z biblioteką”. A co będzie się działo – to tajemnica, którą odkryjemy 31 lipca już o godzinie 11.00.