Wokół wierszy Jana i Juliana

2024-06-05

Wakacje coraz bliżej, ale u nas wciąż okazja do spotkania z dobrą książką! Tym razem z wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima zmagali – wróć - bawili się uczniowie klasy I c z SP nr 9 w Kielcach. Rozpoczęliśmy od wierszy Brzechwy z cyklu ZOO. Jedni je odczytywali, inni prezentowali zwierzęce oblicza. Potem stragan pełen warzyw, które przytwierdziliśmy do „stoiska” po zapoznaniu się z utworem. Następnie każdy stolik losował po dwie litery występujące w „Abecadle”, aby reszcie klasy przedstawić je przy „użyciu” własnych ciał. Wreszcie, w cieniu najsłynniejszej „Lokomotywy” Tuwima, pierwszoklasiści „załadowali” swoje wagoniki towarami wszelkiej maści. Powstała piękna wystawka. Finiszowaliśmy równie znaną „Rzepką”, zainscenizowaną wspólnymi siłami: bibliotekarki - recytatorki i uczniów - aktorów. Zabawa była wspaniała - już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć w przyszłym roku szkolnym!