Ul edukacyjny - warsztaty

2024-06-04

Deszcz za oknem, a w Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach ciepło, słodko i słonecznie. Gośćmi biblioteki były Pani Dyrektor Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy Iwona Łodo oraz Pani Agnieszka Balcerek ze Sklepu Firmowego Pszczółka. W warsztatach brali udział uczniowie kl. I B Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach. Mnóstwo ciekawych informacji na temat pszczół, ula, produkcji miodu. Skąd się bierze miód, jak wyglądają narzędzia potrzebne pszczelarzowi… wszystko uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć różne elementy stroju hodowcy pszczół takie jak kapelusz, kombinezon, kurtka. Pierwszaki z wielkim zaciekawieniem słuchały. Wykazały się także szeroką wiedzą o pszczołach i uczestniczyły aktywnie w zajęciach. Na koniec warsztatów była degustacja miodów, każde dziecko mogło posmakować kilku jego rodzajów. Uczniowie zwiedzili również bibliotekę.