Zajrzyj do książki zamiast do kieliszka IX

2024-06-14

To już ostatnie spotkanie z cyklu „Zajrzyj do książki zamiast do kieliszka” realizowanego ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. W piątek, 14 czerwca w nasze skromne progi zawitała klasa I „c” z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach. Pan Krzysztof Kutnowski – terapeuta uzależnień ze Świętokrzyskiego Klubu Abstynenta „Raj” z nieskrywaną radością przywitał młodzież. I rozpoczęło się wielkie dyskutowanie o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą uzależnienia. Tematykę uzależnień, oprócz prowadzącego, przybliżyła uczniom multimedialna prezentacja, a także film o alkoholu i wystawa książek o tej tematyce. Niekończące się pytania, burza mózgów to stałe elementy naszych spotkań. „Mroczny” świat uzależnień stał się także przyczynkiem do twórczości plastycznej. By powiedzieć „Uzależnieniom mówimy nie!” młodzież wykonała plakaty, z przekazem dla swoich rówieśników, wskazujące na negatywny wpływ uzależnień na człowieka i jego życie. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć świat przez „alkogolgle" oraz „narkogogle” i przekonać się, że nie jest on wcale tak różowy. I tak zakończyło się ostatnie spotkanie młodzieży z Panem Krzysztofem Kutnowskim i tematyką uzależnień. Podziękowania za współpracę kierujemy do Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, ze Świętokrzyskiego Klubu Abstynenta „Raj” i III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

P.S. Wszystkie prace plastyczne wykonane przez uczniów znalazły swe miejsce w bibliotecznej galerii „Trzy po trzy”.