Pierwsza wizyta „Żabek” w bibliotece

2024-06-14

14 czerwca dzieci z grupy „ Żabki” z Niepublicznego Przedszkola „ Mały Świat” się do naszej biblioteki. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły Filię nr 12, miały okazję obejrzeć księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak zostać czytelnikiem. Dzieci i z zainteresowaniem obejrzały teatrzyk kamishibai „Czerwony Kapturek”. Omówiliśmy kolorowy kodeks czytelnika, z którego dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak je chronić przed zniszczeniem. Maluszki z ciekawością uzupełniały bajkowe puzzle. Na zakończenie sprawdzały swoją równowagę chodząc z książką na głowie. W podziękowaniu za gościnne przyjęcie przedszkolaki zaśpiewały nam piosenkę.