Witamy w bibliotece

2024-05-10

W bibliotece - czyli miejscu na czasie - bo pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Tydzień Bibliotek, świętowaliśmy z grupami Pszczółek, Lisków i Muszelek z przedszkola Nasza Babcia. Wszystkim spotkaniom „towarzyszył” Leoś- „Rycerz, który nie chciał walczyć” Helen Doherty. Bohater wolał… czytać książki. Nasi goście zostali oprowadzeni po bibliotece, zapoznani z zasadami zapisu, korzystania ze zbiorów i dbania o wypożyczone książki. A to wcale nie taka oczywista wiedza! Przypomnieliśmy o roli zakładek podczas czytania, a przy okazji sprawdziliśmy wiedzę przedszkolaków o klasycznych już bohaterach: Bolku i Lolku, Reksiu, Kreciku czy Misiu Uszatku. Każde spotkanie  zwieńczone było oglądaniem książeczek, a na ostatnim my zostaliśmy obdarowani piękną laurką – czekamy na wszystkich już jako czytelników.