"Zajrzyj do książki zamiast do kieliszka"

2024-04-05

5 kwietnia w Filii nr 3 rozpoczął się cykl spotkań promujących świadomy wybór wśród młodzieży. Projekt jest realizowany ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. W ramach współpracy prowadzenie powierzyliśmy profesjonaliście, czyli Prezesowi Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów „Raj” w Kielcach, Panu Krzysztofowi Kutnowskiemu.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyła młodzież klasy I e III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Kielcach. Tematykę uzależnień, oprócz prowadzącego, przybliżyła uczniom multimedialna prezentacja, a także film i wystawa książek. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć świat przez „alkogolgle’ oraz „narkogogle” i przekonać się, że nie jest on wcale tak różowy.

Na zakończenie młodzież wykonała plakaty z przekazem dla swoich rówieśników, wskazujące na negatywny wpływ uzależnień na człowieka, jego zdrowie i życie. Po zakończeniu cyklu spotkań plakaty zostaną wyeksponowane w bibliotece.