Teatrzyk cieni

2024-03-27

Międzynarodowy Dzień Teatru przypadający 27 marca stał się przyczynkiem do wzięcia udziału grupy Biedronek z Prywatnego przedszkola „Nasza babcia” w teatrzyku cieni pt. „Legenda o smoku wawelskim” oraz warsztatach plastycznych. Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. Wyobraźnia małych dzieci nie zna granic. Dzieci zapoznały się z wybranymi zagadnieniami teatralnymi takimi, jak: teatr, aktor, scena, kurtyna, widownia czy przedstawienie. Omówiliśmy także różne techniki teatralne. Przypomnieliśmy przedszkolakom, jak należy zachowywać się w teatrze i jaki ubiór jest stosowny na takie wyjście. Na warsztatach plastycznych każdy mógł wykonać własną pacynkę z kolorowego filcu.