Biblioteka przedszkolaka

2024-03-27

27 marca odwiedziła nas grupa Żabek z filii PS nr 2 przy ul. Górniczej. Ich wizyta związana była z projektem BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA. W czasie spotkania poruszyliśmy bardzo ważny temat dotyczący zasad korzystania z książek. Cała grupa omawiała je za pomocą prezentowanych ilustracji. Później przedszkolaki, z kredkami w rękach, wykonały polecenie na kartach pracy polegające na liczeniu książek i połączeniu ich z kostką o właściwej liczbie kropek. Kolejnym wyzwaniem był sam rzut kostką. Po odczytaniu liczby wyrzuconych oczek każde dziecko odliczało odpowiednią liczbę książeczek, które kładło przed sobą na stole. Ostatnim zadaniem tego dnia było własnoręczne rysowanie kodów kreskowych i przyklejanie ich na książkach. To zadanie przedszkolakom bardzo się podobało, gdyż mogli poczuć się, jak prawdziwi bibliotekarze.