"Stoliczku, nakryj się"

2024-03-14

14 marca 2024 r., z okazji XXXII Tygodnia Kultury Języka, Filię nr 11 odwiedziła klasa 2 c ze SP nr 33. Goście biblioteki, podobnie jak ich poprzednicy, wzięli udział w zajęciach zatytułowanych "Opowieści z koszyka bajarki". Dzieci wysłuchały baśni braci Grimm pt. "Stoliczku, nakryj się", lecz nie była to zwykła opowieść. Bajarka chciała dzieciom jak najlepiej przybliżyć realia baśni i ożywić w ich wyobraźni wszystkie wydarzenia. Zaangażowała gości w opowiadanie - dziewczynki i chłopcy mogli wcielić się w role krawca i jego synów, a także karczmarza, kozy, osła i pszczoły. Bajarka czytała baśń, dzieci zaś przy akompaniamencie muzyki pokazywały, co przydarzyło się poszczególnym postaciom.

Barwną opowieść braci Grimm snuliśmy przez całą godzinę, ale nasi goście dobrze się bawili. Mamy więc nadzieję, że zajęcia uzmysłowiły dzieciom, iż każdą historię można opowiedzieć na różne sposoby i warto postarać się zrobić to tak, żeby zainteresować słuchaczy.