Tydzień Kultury Języka

2024-03-13

W ramach XXXII Tygodnia Kultury Języka zorganizowaliśmy warsztaty kreatywnego pisania. W zajęciach wzięła udział klasa V e SP nr 34. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi elementami biografii słynnych pisarzy, m.in. tegorocznego patrona wydarzenia – Marka Hłaski. Na rozruszanie twórczego potencjału podjęli się gry, podczas której m.in. recytowali wiersze M. Strzałkowskiej, bogate w zestawienia trudnych do wypowiedzenia słów (ćwiczenie na dobrą wymowę). Zainspirowani cytatami z literatury, skojarzeniami z twórczością oraz mając na podorędziu listę słów i zdań, które naszykowali w podgrupach, zabrali się do pisania. Na koniec zajęć powstało piękne opowiadanie utworzone dzięki doskonałej współpracy w zespole. Mamy nadzieję, że po tych zajęciach młodzież uwierzy w swój twórczy potencjał.