Poznajmy się...

2024-03-12

Tegoroczny Tydzień Kultury Języka to wspaniała okazja do dbania o poprawną polszczyznę . Bibliotekarka z Filii nr 10 zachęciła uczniów z klasy 5 Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Mikody w Grzymałkowie do aktywnego udziału w TKJ. Uczniowie poznali termin "storytelling". Poprzez przygotowaną na tę okazję grę, mogli wykazać się znajomością języka polskiego. Przekonali się, że nauka poprzez zabawę to świetna forma aktywności na lekcji. Jednoczenie dowiedzieli się, że chcąc stworzyć opowieść trzeba posiadać bogate słownictwo i wyobraźnię. Uczniowie przedstawiali swoje historie zgodnie z hasłem "Poznajmy się" . Specjalnie przygotowane drzewa genealogiczne i prezentacje pozwoliły przedstawić osobiste historie młodzieży.