Walenty w bibliotece

2024-02-09

Choć Walentynki dopiero za kilka dni, w piątkowy poranek 9-go lutego naszą bibliotekę odwiedzili pierwszoklasiści z klasy I”B” z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Kim był św. Walenty, skąd do Polski przybył zwyczaj wręczania walentynkowych kartek i prezentów. Odpowiedzi na te i inne pytania znalazły dzieci w książkach. Były wśród nich te „poważne” traktujące o uczuciach i emocjach, ale prym wiodły te bajkowe, baśniowe – gdzie miłość i przyjaźń króluje. Książki książkami, ale biblioteka to miejsce, gdzie wspaniale się bawimy. Wiedza zdobyta dzięki czytaniu książek pomogła małym gościom wziąć udział w „Randce z książkami”. Zakochane pary rozdzielił psotny skrzat biblioteczny Kacperek. Zuzia i Hultaj, Maja i Gucio, Anita i Roger to tylko niektóre pary połączone przez dzieciaki. Zabawa w „swaty” przysporzyła wiele radości, pora na zajęcia plastyczne. Jak Walentynki to oczywiście walentynkowa kartka z życzeniami. Małe sprytne rączki raz dwa wyczarowały gorące czerwone serca. To najpiękniejszy prezent dla tych, których KOCHAMY.