Retro baśnie

2024-02-22

Podczas drugiego tygodnia ferii zimowych do Filii nr 9 przybyła grupa dzieci na specjalnie przygotowany seans bajek w stylu retro. Goście mieli niepowtarzalną okazję przekonać się, jak wyglądały zabawy ich rodziców czy dziadków. Wspólnie z opiekunami obejrzeli slajdy z rzutnika. Wybór bajek był duży, ale dzieci zdecydowały się na „Czerwonego Kapturka”, „Reksia i Pucka” oraz „Jasia i Małgosię”. Seans był nie lada atrakcją, choć nie jedyną, bowiem po obejrzeniu bajek feriowicze przystąpili do zabaw. Były to kalambury, bajkowe zagadki oraz malowanki w stylu retro. Na zakończenie uczestnicy mogli zobaczyć dużo nowocześniejszy sprzęt, w który wyposażona jest biblioteka. Powiększalniki, multilektor czy drukarka brajlowska oraz książki pisane alfabetem Braille’a spotkały się z dużym zainteresowaniem. Jak dowiedzieliśmy się w kuluarach, niektóre z dzieci zrezygnowały z innych zaplanowanych aktywności tylko po to, by odwiedzić swoją ulubioną bibliotekę. Obiecały też często do niej zaglądać nie tylko na atrakcyjne zajęcia.