Smocza Akademia

2024-02-21

Środowy poranek upłynął w bibliotece na Czarnowie na wielkich przygotowaniach. „Smocza Akademia”, która rozpoczęła swoją działalność tydzień temu, szykowała się do kolejnych zajęć. Na 21 lutego przewidziano zajęcia literackie, sprawnościowe i te w atelier biologiczno-plastycznym.

Na dobry początek przyda się odrobina zabawy ruchowej. Psotny Kacperek wykorzystał swoje rozległe znajomości i nabył „prawdziwe” smocze jaja. Całą noc ukrywał je w bibliotece. Pierwszym zadaniem „studentów” było jak najszybsze ich odnalezienie. Gdzie one są? Gdzie ukrył je Kacperek? Kto lubi czytać, ten jest spostrzegawczy. Małym „studentom” odnalezienie jajek zajęło dosłownie kilka minut.

Teraz pora na „gimnastykę” umysły podczas zajęć ze smoczej literatury. Poznaliśmy kolejne przygody Smoka Złocistego i jego rodzinki. Dieta, obyczaje, a nawet upodobania przestały być tajemnicą. Smok okazał się super gawędziarzem, który chętnie bajał i cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania. Tym czasem w pracowni biologicznej, w ciepłych inkubatorkach wygrzewały się smocze jaja. Ciekawe tego, co się wydarzy dzieci raz dwa zasiadły w akademickich ławach. Po kilkunastu minutach ich ciekawość została zaspokojona. Z jaj wylęgły się cudne smoczęta.

I tak oto zakończyły się zimowe zajęcia w „Smoczej Akademii”. Na absolwentów czekały smocze niespodzianki. Z uśmiechami na buźkach opuszczali mury Alma Mater, by ponownie wrócić podczas semestru letniego. Już nie możemy się doczekać. A więc do zobaczenia.