Zakochane ferie… w bibliotece

2024-02-13

13 lutego, w przeddzień dnia św. Walentego, na pierwszych zajęciach zorganizowanych z okazji ferii filia nr 2 gościła grupę sympatycznych przedszkolaczków z Przedszkola Samorządowego nr 14 z paniami Małgosią i Elą.

Bajka z morałem Roberta Kuśty „Zakochana para”, zaprezentowana w formie teatrzyku Kamishibai, była wstępem do wspólnej zabawy inspirowanej walentynkami. Odgadywanie baśniowych par przy pomocy koła fortuny i kostek do gry oraz bajkowe memory okazały się idealnym sprawdzianem wiedzy uczestników.

Do stworzenia atmosfery współzawodnictwa posłużyło domino – gra, która oprócz znakomitej rozrywki stanowi doskonałą formę edukacyjną dla dzieci polegającą na ćwiczeniu cierpliwości, skupienia, spostrzegawczości, pamięci i strategicznego myślenia. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie „zakochanych” zakładek z bajkowymi elementami do pokolorowania w domu.