2023-09-29

Taki dzień to kolejna doskonała okazja do odwiedzenia biblioteki! Dlatego w czwartkowe popołudnie zgromadziliśmy się wokół duuuuużego zasobu książek w naszej filii wraz z grupą starszaków z PS nr 3 w Kielcach. Do głośnego czytania zaangażowani byli wszyscy dorośli- i Panie Przedszkolanki i Panie Bibliotekarki. Dzieciaki z uwagą wysłuchały kilku wierszy ze zbioru „Rymowanki polskie : przysłowia dla dzieci”, ale same też mogły głośno… powtarzać wersy łamiące język z książeczki Agnieszki Frączek pt. „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”. Nasi goście przybyli z czytelniczą wizytą, więc z zapałem zabrali się do oglądania góry książek. A do przedszkola wrócili z prezentem- mottem na świętowanie Dnia Głośnego Czytania- fragmentem wiersza Renaty Czajęckiej „Wiersz o czytaniu”.