Bajkowy Dzień Chłopaka w przedszkolu

2023-09-29

29 września przedstawiciele filii 9 wraz z wolontariuszką RCW w Kielcach odwiedzili PS nr 25 przy ulicy Wojewódzkiej w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyło pięć grup przedszkolnych, wizyta bibliotekarzy miała na calu zachęcenie dzieci do sięgnięcia po baśnie, bajki i wierszyki, które są oczywiście dostępne w bibliotece przy Okrzei. Wobec czego przedszkolaki odgadywały bajkowe zagadki, układały puzzle, rozpoznawały baśniowe rekwizyty za pomocą dotyku. Odwiedziny ekipy z biblioteki zbiegły się z Dniem Chłopaka, w jednej z zabaw dziewczynki miały za zadanie wykazać się znajomością swoich kolegów. Wizyta była jednak atrakcją zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Jak się okazało spora grupa dzieci już korzysta z zasobów naszej biblioteki, pozostali zaś sumiennie obiecali także dołączyć do grona czytelników.