Magiczne słowa – proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry i do widzenia

2023-09-26

26 września 2023 r.  Filię nr 12 odwiedziła IV grupa „Puchatki” z Przedszkola Samorządowego nr 24. Zajęcia poświęcone były kulturze osobistej. Dobre maniery obowiązują nas nie tylko w domu, ale na placu zabaw, w przedszkolu, autobusie, sklepie… Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dobre wychowanie, co można robić, a czego nie wypada. W jakich sytuacjach używamy słów: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ, DZIEŃ DOBRY i DO WIDZENIA. Jak witać się z dorosłym, a jak z kolegą. Na przykładach z życia wziętych przedszkolaki oceniły zachowania ludzi oraz podzieliły na te pozytywne i negatywne. Przygody Leny z książeczki „Dlaczego warto być uprzejmym?” S. Serreli bardzo zainteresowały maluchy. Uśmiech, którym Lena obdarowywała wszystkich sprawiał, że inni również byli dla niej uprzejmi. Dodatkiem do całości była piosenka edukacyjna dla dzieci p t. „Proszę, dziękuję, przepraszam – Świat Lolo”, przy której wszyscy dobrze się bawiliśmy. Jednym z punktów omawianych dzisiaj był „Kodeks przedszkolaka”, który pokazał dzieciom jak być kulturalnym w każdej sytuacji w przedszkolu i nie tylko.