Wakacyjne plażowanie z książką – „Dzielny piesek Tobi” w papierowym świecie KAMISHIBAI

2023-08-09

W pochmurny deszczowy dzień też można się dobrze bawić. Gdzie? Oczywiście w bibliotece, gdzie dach nad głową i gwarancja mile spędzonego czasu. Z tej sposobności skorzystały urocze przedszkolaczki z grupy „Motylki” z Przedszkola nr 14.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu przygód dzielnego pieska zwanego Tobi, przedstawionych za pomocą drewnianego teatrzyku, dzieci ochoczo przystąpiły do układania napisu „Biblioteka” ze zgromadzonych zakrętek. W ostatniej części wakacyjnego spotkania zaintrygowani uczestnicy kolorowali wybrane części rysunków, tak aby na koniec znaleźć brakujące elementy i złożyć je w całość.

Zamysłem wyboru tego typu zadań było zaszczepienie wśród dzieci dobrej współpracy i przyjaznej atmosfery w ramach zespołu. Cel osiągnięty! Zadania wykonane! Czego chcieć więcej? Dziękujemy pięknie naszym gościom i zapraszamy ponownie.