Budowa w Straszydłowie

2023-08-09

Środowy poranek 9 sierpnia rozpoczął się od wielkich przygotowań do zaplanowanych prac budowlanych. Grupa dziecięcych architektów zaplanowała „postawienie” ścian i prace przy tarasie.  Z wybiciem godziny 11:00 pojawili się starzy i nowi „duchomiłośnicy”.  Było krótkie wprowadzenie (oczywiście o historii zamczyska w Straszydłowie) i literackie spotkanie z panem Pazurkiewiczem i Ektoplazmusem z rodu Plazmusów. Mali goście z wypiekami na buźkach wysłuchali fragmentów przygód karpackich Diabła i Duszka.

Czas ucieka, pogoda sprzyja – pora na prace budowlane – kierownik budowy pani Dorota nadzorowała prace murarskie. Z kartonu wraz z pomocnikami wyczarowała zamkowe mury. Grupa „brukarzy” pod kierownictwem kierownika Ani zajęła się układaniem kamiennej posadzki na tarasie. Z minuty na minutę zamek w Straszydłowie nabiera kształtów. Zdradzimy Wam, iż pojawił się nowy lokator – duszko Emil. Kto ciekawy, co przydarzyło się Pazurkiewiczowi i Ektoplazmusowi, tego zapraszamy na kolejne środowe „straszenie”. Będziemy czytali i oczywiście budowali. Każde ręce mile widziane. Czekamy na Was w środę 16 sierpnia w bibliotece. Strasznie zapraszamy!!!