Akcja Lato w Filii nr 12

2023-07-06

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach trwa „Akcja Lato”.  6 lipca w Filii nr 12 odbyło się „czytanie na dywanie” i pierwsza wizyta w bibliotece. Temat zajęć to „W Krainie Dobrych Manier, czyli Savoir-vivre”.

Czy w każdym miejscu na świecie dobre maniery znaczą to samo? O co właściwie chodzi z tym savoir-vivrem? Czy nóż, widelec, łyżka mają jakieś magiczne właściwości? Na te i inne pytania odpowiadały 4-5 latki z przedszkola „Mały Świat” przy ul. Bohaterów Warszawy w Kielcach. A „Kwoka” Jana Brzechwy to idealny przykład, jak nie powinien zachowywać się dobry gospodarz. Dzieci wykonały prace plastyczne „drzewko dobrych manier”  i „promyki dobrych manier”, które przyozdobione zostały magicznymi słowami wybranymi z tych dobrych i złych zachowań. Na koniec spotkania każdy uczestnik został nagrodzony i z uśmiechem na twarzy pożegnaliśmy się życząc „Miłego dnia”.