Staszek Straszek

2023-07-26

Pewnie zastanawiacie się kto to Staszek Straszek? W ubiegłą środę obiecaliśmy, iż odwiedzi nas niezapowiedziany gość. I tak się stało. Zamczysko w Straszydłowie i jego mieszkańców postanowił „nawiedzić” duch nad duchami. Strasznie fajne wiadomości rozchodzą się z prędkością „tysiąca duszkometrów”, więc i gości było dzisiaj sporo. Do grona stałych bywalców, którzy wiedzą, iż wakacje w bibliotece nigdy nie są nudne, dołączyli nowi odkrywcy zabawy z duchami, duszkami i innymi nieco strasznymi stworami.

Staszek Straszek, czyli wspomniany duch nad duchami z wielkim zainteresowaniem przypatrywał się pracom budowlanym. Architekci zatrudnieni przy budowie projektowali i wykonywali elementy zamczyska. I tak powstały piękne okna – i te duże, i te nieco mniejsze, most zwodzony i ogromny prototyp wieży. Gdy jedni pracowali przy budowie, inni zakwaterowywali nowych lokatorów. Do Straszydłowa na wczasy przybyli: Bartek, Heniek, Syrenka i Maleństwo. Czy im się tu spodoba – kto to wie. Ale jedno jest pewne, już za tydzień, 2 sierpnia, kolejna porcja nowinek z naszego zamku. Do zobaczenia i do usłyszenia!