Kielecjada II

2023-07-19

19.07.2023 r. w ramach Akcji Lato biblioteka gościła starszą grupę dzieci z Ogniska Opiekuńczego. Drużyny chłopców i dziewcząt rywalizowały w drugiej edycji "Kielecjady" - konkursu popularyzującego Kielce i okolice. Wyznaczone przez kapitanów pary z uwagą i zaangażowaniem pokonywały tor przeszkód po to, by zdobyć ukryte w skrzyniach, pudłach i butelkach zadania, pozwalające uzyskać kolejne punkty. "Zaszyfrowana wiadomość", "Puzzle" czy "Splątany łańcuch" były wstępem do ścisłej konkurencji, w której drużyny, wzorem telewizyjnej "Familiady",  próbowały odgadnąć odpowiedzi wskazane przez ankietowanych. Szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Finałowa konkurencja wyłoniła jednak zdecydowanego faworyta. Polegała ona na tym, że wskazani przez kapitanów przedstawiciele obu zespołów musieli na czas zapisać odpowiedzi na te same pytania. W drugiej edycji bibliotecznej "Kielecjady" "Żółta" drużyna (Dziewczęta) pokonała drużynę "Czerwoną" (Chłopcy) 708 do 350.