Alicja i leśna gromadka w papierowym świecie KAMISHIBAI

2023-07-19

Niezmiernie miło było nam gościć dzieci z grupy o wdzięcznej nazwie „Liski” z przedszkola przy SP nr 31 na widowni drewnianego teatrzyku w siedzibie Filii nr 2. Uczestnicy z zapartym tchem słuchali opowiadania o Alicji i jej przyjaciołach, uważnie śledząc pokazywane kolejno plansze z ilustracjami przygód leśnej gromadki. Ten oryginalny teatrzyk ukryty w drewnianej skrzynce jako kreatywna metoda wyostrza zmysł obserwacji, jednocześnie rozładowując emocje, co wykorzystano w dalszej części spotkania polegającej na zgadywankach z książeczek dla najmłodszych oraz przy rozmaitych zabawach. Dziękujemy pięknie naszym gościom za kulturalne zachowanie podczas przedstawienia i aktywność w trakcie zajęć. Zapraszamy ponownie.