Dzień Dziecka w bajkowym świecie Czerwonego Kapturka

2023-06-05

Z okazji Dnia Dziecka pracownicy Filii nr 2 przygotowali bajkową niespodziankę dla dzieci z grupy „Żabek” i „Biedronek oraz dla towarzyszących im: Pani Uli i Pani Pauliny. Mali widzowie z radością przyjęli zaproszenie do magicznego świata Czerwonego Kapturka, gdzie tak jak w dziecięcej wyobraźni wszystko jest możliwe, a zakończenia zawsze są szczęśliwe.

Przedszkolaki z wielką ciekawością śledziły wyprawę Czerwonego Kapturka do Babci przez knieje. Przeżywały jego spotkanie z Wilkiem oraz ucieczkę Babci i Wnuczki przed jego wielkim apetytem. Z ulgą powitały też pojawienie się Gajowego, wybawiciela głównych bohaterów.

Dzieci nagrodziły gromkimi brawami aktorów biorących udział w przedstawieniu, którymi byli pracownicy filii, co jednocześnie okazało się ich scenicznym debiutem. Obsada prezentowała się następująco: Narrator i Gajowy – Anna, Mama i Babcia – Ewa, Wilk  - Aneta, Czerwony Kapturek – Cecylia, oprawa muzyczna – Anna, scenariusz - Aneta.

Na zakończenie spotkania w bibliotecznym teatrze, mali widzowie zostali poczęstowani przez bajkową Babcię słodkościami z koszyczka. Czym bowiem jest Dzień Dziecka bez łakoci? Przedszkolaki nie omieszkały także wykorzystać pobytu w Bibliotece i zajrzeć do kolorowych dziecięcych książeczek. Rosną wspaniali przyszli Czytelnicy.