Wiosenne motyle

2023-06-13

13 czerwca do Filii nr 4 zawitały dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zygzak w Kielcach. Po rozmowie o wiosennej przyrodzie goście wysłuchali wiersza Danuty Kamińskiej "Motylek Bazylek", a z licznych książek popularnonaukowych poznali etapy życia motyli, ich zwyczaje i rolę, jaką pełnią w przyrodzie. Później starszaki przypomniały sobie, w jaki sposób mogą zostać czytelnikami i jakich zasad należy przestrzegać po zapisie do biblioteki. Nie obyło się bez bajeczki o ulubieńcu dzieci Tupciu Chrupciu. Książeczka pt. "Przedszkolak na medal" bardzo się wszystkim podobała.

W czasie spotkania przedszkolaki miały do wykonania dwa zadania plastyczne. Jednym z nich było zrobienie z papieru gąsienic, którymi niektórzy z gości przyozdobili swoje motylki. Drugie zadanie polegało na ozdabianiu dużych motylich szablonów kolorowymi kółkami różnej wielkości.

Przedszkolaki zadowolone ze spotkania podziękowały za poświęcony im czas i ciekawe biblioteczne zajęcia, a wykonane kolorowe prace zabrały ze sobą na pamiątkę.