"Jak kózka uczyła się pływać"

2023-05-30

30 maja Filię nr 11 odwiedziła grupa "Skrzatów" z Językowej Akademii Przedszkolaka. Maluszki zapoznały się z biblioteką, a następnie wysłuchały książki "Jak kózka uczyła się pływać" Nele Moost. Po przeczytaniu opowiadania rozmawialiśmy o zwierzętach występujących w lekturze - zastanawialiśmy się, które z nich umieją szybko biegać, a które wspinają się, pływają lub skaczą. Nawiązaliśmy też do tego, że ludzie także mają różne talenty i predyspozycje - jedne rzeczy wychodzą nam lepiej, inne gorzej. Na koniec przedszkolaki odgadywały zagadki i brały udział w zabawach ruchowych. Za dobrze wykonane zadania dzieci dostały drobne nagrody - naklejki. Mamy nadzieję, że naszym gościom spodobało się w bibliotece i będą nas częściej odwiedzać.