Nam nie straszny deszcz

2023-05-15

Poniedziałkowy ranek przywitał przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 22 w Kielcach deszczem. Co robić? Na  15 maja zaplanowana była wyprawa do pobliskiej biblioteki. O nie, „my się deszczu nie boimy”. Kolorowe kalosze, parasole i dobre humory to wszystko, co jest potrzebne by wyruszyć na spotkanie wielkiej przygody.

„Jeżyki” to grupa trzy- i czterolatków ciekawych świata. Z wypiekami na buźkach wysłuchały opowieści o bibliotece, zasadach korzystania i wielkich bonusach należnych „Małym Wielkim Czytelnikom”. Idąc śladem Kamyczka, bohatera serii książeczek dla dzieci, postanowiły poszukać skarbów ukrytych w naszej bibliotece. Część teoretyczna za nami, pora na wielkie zwiedzanie. „Jeżykowy pociąg” wyruszył w podróż po bibliotece. Dzieciaki zajrzały w każdy kącik. Zadawały wiele pytań. Pierwsza wyprawa do biblioteki za nami. Już wkrótce kolejna wyprawa dziecięcego pociągu do krainy bajki i baśni. Serdecznie zapraszamy i obiecujemy wiele wrażeń i niespodzianek, a więc - do zobaczenia.