„Mandala – koło życia”. Warsztaty z malarką i poetką Danutą Hornung

Pomaga w skupieniu
Uwagi i koncentracji,
Daje szczęście.

Z okazji Tygodnia Bibliotek Filię nr 12 odwiedzili uczniowie klasy I A Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki. Zaproszonym gościem była Pani Danuta Hornung – malarka i poetka. Dzieci zafascynowała wystawa mandali, które umieszczone były w witrynach okiennych biblioteki. Po obejrzeniu wystawy „pierwszaki” prowadziły ciekawą rozmowę z autorką o mandalach i nie tylko. Niemalże każde dziecko miało pytanie do Pani Danuty – ile obrazów namalowała, czy ma rodzinę, czy lubi piłkę nożną, jak długo wykonuje mandalę, co czuje kiedy odnosi sukces, jak reaguje na to rodzina…? Wszyscy dowiedzieliśmy się, że nasz gość ma w swoim dorobku około 370 obrazów, pisze też wiersze, ale bardziej skupia się na malowaniu. Jej prace malarskie i wiersz ilustrowały tomik poezji Anny Kochowicz. O swojej twórczości mówi: „Jestem szczęśliwa, że moje prace sprawiają ludziom przyjemność”.  Dzieci miały za zadanie wykonać swoją mandalę, której zarys zaprojektowała autorka spotkania. Pani Danuta krok po kroku pokazała jak ją tworzyć, wykonała też własną razem z dziećmi. Okazało się, że w bibliotece nie tylko wypożycza się  książki, ale również można spotkać ciekawe osoby takie jak Pani Danuta Hornung i dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji. Poza wystawą dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, zasadami korzystania z niej i obiecały, że zostaną naszymi czytelnikami.