Moja, twoja, nasza...

2023-05-11

… Dla każdego biblioteka to coś innego. O tym rozmawialiśmy w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek z grupą sześciolatków z PS nr 3 w Kielcach. Z czym dzieciom kojarzy się biblioteka? To książki, czasopisma, komiksy, ale i gry planszowe, puzzle… Są spotkania z autorami, lekcje biblioteczne, wystawy malarstwa, biblioteka wychodzi też do czytelników – organizuje pikniki, spotkania na łonie natury albo w wybranych instytucjach. Skoro tak wiele może dziać się w bibliotece, to i naszym gościom przygotowaliśmy: puzzle do ułożenia, bajkę o „Zielonym Kapturku” do „krytycznego” wysłuchania i poprawienia, baloniki do zilustrowania - czym dla nich jest Biblioteka i wreszcie - książki do obejrzenia. Jest co robić w … Mojej, Twojej, Naszej - BIBLIOTECE!