Jak to z książkami było

2023-05-10

Z okazji Tygodnia Bibliotek 10 maja klasa V c ze Szkoły Podstawowej nr 33 odwiedziła Filię nr 11. Podczas zajęć uczniowie poznali „od kuchni" pracę bibliotekarzy, a następnie zapoznali się z dziejami książki. Piątoklasiści z zainteresowaniem śledzili losy materiałów pisarskich i technik powielania książek. Docenili też rolę Jana Gutenberga, dzięki któremu piśmiennictwo mogło się zacząć szybciej rozwijać, co sprawiło, że obecnie mamy powszechny dostęp do wszelkiego rodzaju literatury. Wielu naszych gości zadeklarowało, iż książki są dla nich czymś cennym, więc rozmawialiśmy o korzyściach płynących z czytania. Przyszedł też czas na bardziej rozrywkową część zajęć - uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, sprawdzali swoją znajomość pisarzy oraz rywalizowali  w dającej wiele radości zabawie „prawda-fałsz”. Mamy nadzieję, że po tych zajęciach piątoklasiści chętnie będą odwiedzać bibliotekę.