Fredro po raz drugi

2023-05-10

Zgodnie z obietnicą zamieszczamy informacje o kolejnym spotkaniu z imć Aleksandrem. Dobre wiadomości rozchodzą się lotem błyskawicy. Odwagą wykazała się klasa IV”A” z zaprzyjaźnionej podstawówki na kieleckim Czarnowie. Pozazdrościli swoim koleżankom i kolegom spotkania z taką osobistością. Tuż po godzinie 12, w bibliotecznym zakątku w wygodnym fotelu zasiadł gość honorowy – pan Fredro, a na wygodnym dywanie rozsiadła się roześmiana klasa. I znów było głośne czytanie „fredrowskich” utworów, łamanie języków i wielkie biuro tłumaczeń – bo kto wie, iż słowo „pieniądz” w „młodomowie” posiada 15 synonimów. Hrabia z wielkim zainteresowaniem i atencją notował w swoim notesie nowe słowa - te pochodzące ze współczesnej polszczyzny. Tak, jak i przy poprzednim spotkaniu, rywalizacja była bardzo zacięta. Biblioteczne jury po naradzie przyznało wszystkim po 5 punktów. I tak, znów mamy remis. Jutro ostatnia szansa na zdobycie tytuły Osiedlowego Mistrza Mowy Polskiej. Trzecia tura wielkiego turnieju „Fredro contra młodomowa” rozpoczyna się na stacji „Fredro”, przy peronie Jagiellońska 36. Relacja gwarantowana!