Recykling

2023-04-05

Z okazji Światowego Dnia Recyklingu 5. kwietnia odbyła się w naszej placówce lekcja biblioteczna, na którą przybyły dzieci z filii PS nr 2. Razem z "Sówkami" dyskutowaliśmy o tym, jak należy dbać o środowisko i w jaki sposób może to robić każdy z nas stosując segregację śmieci i recykling. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o pracy śmieciarza i śmieciarki, a także dwóch przygód Kici Koci. Dowiedziały się, jak dzielna kotka dba o porządek i jak segreguje śmieci. Starszaki podzieliły się informacjami, jak to wygląda w ich domach. Później przystąpiły do malowania i rysowania, miały bowiem pokolorować symbol recyklingu oraz nadać właściwe kolory pojemnikom. Potem należało połączyć je z odpowiednimi odpadami, aby pomóc im przejść przez labirynt do prawidłowego kosza. W czasie trwania spotkania pod bibliotekę zajechała prawdziwa śmieciarka, aby zabrać odpady bio i oto nieoczekiwanie dzieci zobaczyły, jak wygląda samochód do segregacji śmieci.