Pierwszaki i savoir-vivre

2023-04-25

Jak zachowywać się przy stole? Czy człowiek kulturalny jest ponury? Co to znaczy, że jest się taktownym i dyskretnym? Na takie i różne inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć z uczniami klasy I a ze Szkoły Podstawowej 33, którzy 25 kwietnia odwiedzili Filię nr 11. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zajęciach i wykazały się dużą wiedzą na temat dobrych manier. Chętnie uczestniczyły w miniprzedstawieniu zatytułowanym "Kłopoty łyżki" oraz wysłuchały śmiesznych wierszyków z książki "Dobre obyczaje" Agnieszki Frączek. Miła atmosfera podczas spotkania była najlepszym dowodem na to, że nasi sympatyczni goście są znawcami bon tonu i zasady obowiązujące kulturalnych ludzi potrafią wcielić w życie.