Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

2023-04-21

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” (Monteskiusz)

Grupa „Zuchy” z Przedszkola Niepublicznego AQQ odwiedziła Filię nr 12. Spotkanie dotyczyło Światowego Dnia Książki, który obchodzimy 23 kwietnia. To święto miłośników książek, bibliofilów i czytelnictwa. Książka jest naszym przyjacielem, dobrym kompanem podczas nudy, podróży i nauki.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego jest obchodzone takie święto. Poznały legendę o świętym Jerzym i smoku, ściśle związaną z tą datą, a także dowiedziały się jak powstaje książka, czyli cały proces od pomysłu autora do gotowej książki. Redakcja, wydawnictwo, ilustrator, introligator - o tym wszystkim rozmawialiśmy podczas lekcji. Ponieważ „Zuchy” po raz pierwszy nas odwiedziły, wysłuchały opowiadania „Kamyczek w bibliotece” i zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Na zakończenie zajęć otrzymały kolorowe zakładki.