Przedszkolaki – mali poszukiwacze zwiastunów wiosny

2023-03-30

Zwiastuny wiosny to elementy przyrody, które świadczą o tym, że zima powoli odchodzi, a świat roślin i zwierząt budzi się do życia. Jakie są najbardziej charakterystyczne oznaki budzącej się do życia przyrody? Szukaliśmy odpowiedzi wraz z grupą zerówkowiczów z PS nr 14, która w czwartkowy poranek pod opieką Pani Moniki odwiedziła bibliotekę. Niewątpliwą pomocą w poruszanym temacie spotkania okazała się lektura fragmentu książki pt. Eryk i Mela poszukiwacze przygód autorstwa Gabrieli Gargaś.

Każdy przedszkolak lubi zabawę, my przygotowaliśmy grę zwaną „ja mam-kto ma”, którą znają i lubią, więc poszła znakomicie. Na zakończenie z całą grupą wypatrywaliśmy zza bibliotecznego okna mieszkańców gniazda na pobliskim drzewie. Była frajda.

Zwiastuny wiosny możemy oczywiście zaprezentować dzieciom na ilustracjach, ale Ameryki nie odkryjemy twierdzeniem, że najlepiej zauważyć je podczas bezpośredniego kontaktu z naturą podczas spaceru po okolicy, na łące, po parku lub lesie.