Czytam, bo...

2023-03-17

Jak fajna zabawa to tylko w naszej bibliotece. Przekonali się o tym uczniowie klas II-V ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Micigoździe koło Kielc. W piękny słoneczny poranek 17 marca zawitali w gościnne progi placówki na Czarnowie. TKJ zatacza coraz szersze kręgi. Dzieciaki postanowiły sprawdzić się w słynnym „Teście na Arcymola Książkowego”. Dlaczego czytamy? Czy czytanie potrzebne jest człowiekowi? To tylko niektóre pytania, na które poszukiwano odpowiedzi.

Kto czyta ten jest wielki i wie dużo, tak jak goście Filii nr 3, którzy zaprowadzili porządek i ład w bałaganie. Pewnie zastanawiacie się skąd ten ostatni w bibliotece – to efekt działania rozbrykanych skrzatów bibliotecznych. Mądre dzieci odnalazły wszystkie rozsypane tytuły i nie tylko. Literki czując zbliżającą się wiosnę wybrały się na „wagary”, powodując ogromne braki w tytułach książek. „Ucieczka” był jednak krótkotrwała. Zbiegowie ujęci i już porządek króluje w bibliotece.

Zadania „egzaminacyjne” zaliczone na szóstkę – grono Arcymoli Książkowych powiększyło się o uczniów z Micigozdu, a XXX TKJ przechodzi do historii. Gratulujemy. Dziękujemy i serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia!