Wcale nie „Mali Zaczytani”

2023-03-16

W czwartkowy poranek 16 marca bibliotekarze Filii nr 3 z utęsknieniem wypatrywali kolejnych „Małych Zaczytanych”.  Do Czytelniczego Turnieju przystąpić postanowili uczniowie klasy I „B” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Równo z wybiciem godziny 9.00 w progu pojawili się mali wielcy przyjaciele książek. Doskonale wiedzieli, że w tym tygodniu rozpoczął się TKJ.

Ale co to? Gdzie się podziało hasło. Tajemnicza, gruba koperta zaadresowana do uczniów wszystko wyjaśniła. Imć Zefirek napsocił – porozrzucał literki po kątach. Cóż robić – pora na wielkie „literkowe porządki”. Kto czyta, ten jest wielki i nie ma dla niego trudnego zadania. Pierwszaki kochają książki i czytanie, raz dwa uporały się z „bałaganem” – Hura! Mamy hasło XXXI TKJ : „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Teraz już na 100% możemy rozpocząć dalsze konkurencje. „Znam bo czytam” (druga konkurencja z cyklu) to dla naszych gości po prostu przysłowiowa bułka z masłem. Nawet pewne braki (niestety nie wszyscy zbiegowie zostali schwytani) nie stanowiły przeszkody. Jednym głosem dzieci odczytywały tytuły i własnoręcznie je pisały. Ostatnią konkurencją było „Połącz w pary”. Zawitali do nas bohaterowie dziecięcych książek. Niestety i tu wiatr „Zefirek” napsocił. Z bagażu zniknęły wizytówki. Spokojnie – i z tym zadaniem raz dwa uporali się „Mali Zaczytani”.

Turniej zakończony. Ogłaszamy, iż nasi przemili goście to nie „Mali Zaczytani” – ale Wielcy Zaczytani. Uroczyście wstąpili do Bibliotecznego Klubu Moli Książkowych, czego dowodem był wręczony akt nominacyjny. Za dzisiejsze zabawy z książką dziękujemy. Polecamy kolejne odsłony. Do zobaczenia.