Super zajęcie – do rąk książki wzięcie!

2023-03-15

XXXI Tydzień Kultury Języka trwa w najlepsze! Filię nr 8 odwiedziła klasa druga z SP nr 32 w Kielcach. Zabawa czytaniem rozpoczęła się od wiersza M. Strzałkowskiej pt. „Abecadło”. Potem było porządkowanie zamieszanych tytułów książek „na wystawie”. Kolejne zadanie - ponownie czytanie-  tym razem każdy uczeń dostał wierszyk A. Frączek pt. „Kleszcz” i wszyscy mieli odczytać go z dużą precyzją i ładną dykcją. Następna zabawa dla stolikowych grup - łączenie w pary imion i nazwisk autorów książek dla dzieci. Przy tym zadaniu była okazja zapoznać gości z niektórymi tytułami, zwłaszcza mało znanych im pisarzy. Ostatnie zadanie - czytane/odgadywane. Każda grupa otrzymała jeden z wierszy Tuwima lub Brzechwy i po wybranym/odczytanym fragmencie reszta klasy odgadywała autora i tytuł. Zajęcia upłynęły w świetnej atmosferze.