Tydzień Kultury Języka

2023-03-14

14 marca z okazji Tygodnia Kultury Języka w Filii nr 11 gościliśmy klasę V a ze Szkoły Podstawowej nr 39. Uczniowie wzięli udział w zajęciach zatytułowanych "Książka - nasz towarzysz, nauczyciel, lekarz czy wróg?". Wspólnie zastanawialiśmy się, czy w obecnym czasie książka wciąż jest dla nastolatków czymś ważnym, atrakcyjnym i pomocnym. Wielu uczniów twierdziło, że nie lubią czytać książek, lecz zainteresował ich przeczytany wspólnie fragment książki "Wysiedleni" Doroty Combrzyńskiej-Nogali. W związku z tym rozmawialiśmy o tym, jakie są zalety czytania książek i zastanawialiśmy się, co mogłoby sprawić, aby chętniej sięgali po lekturę.

Następnie przeszliśmy do kwestii związanych z problemami językowymi. Młodzież z dużym zaangażowaniem wykonała zadania związane z przysłowiami, homonimami i błędami językowymi. Mamy nadzieję, że po tych zajęciach chociaż część uczniów spróbuje rozwinąć w sobie zamiłowanie do książek.