Mali Zaczytani - odsłona druga

2023-03-14

Za nami kolejna odsłona spotkań pod wspólnym tytułem „Mali Zaczytani”. We wtorkowy poranek 14 marca 2023 r. Filia nr 3 otworzyła swoje podwoje przed uczniami klasy III „A” Ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach.  Mali miłośnicy książek i dobrej zabawy postanowili sprawdzić u źródeł, czy „czytanie to najpiękniejsza zabawa”. Biblioteka to takie zaczarowane miejsce, w którym wiele się dzieje. Z książek wymykają się bajkowe postacie, Stworki-Potworki piszą wiersze, a imć Zefirek „wykrada” literki i niczym listki unosi je wysoko, wysoko.

Jak dobrze, że trzecioklasiści lubią czytać i nie boją się żadnych wyzwań. Z uśmiechem na buźkach wyruszyli na poszukiwania „zefirkowych uciekinierów”. Raz dwa zaprowadzili porządek w „katalogu” – bezbłędnie połączyli rozsypane tytuły (nie tylko lektur) w całość, a i hasło tegorocznego Tygodnia Kultury Języka „wróciło” na swoje zacne miejsce. Nie zabrakło też „pogawędki” o książce (w każdej postaci) i dobrodziejstwie czytania.

Po zakończeniu spotkania głośno powiemy jedno: CZYTANIE SUPER JEST -  KTO CZYTA TEN JEST WIELKI.