Zabawa karnawałowa

2023-02-03

W piątek 03.02.2023 r. odbyła się w Filii nr 9 prawdziwa zabawa karnawałowa, na którą zaprosiliśmy też dzieci z Ukrainy przebywające w naszym mieście. Pomimo bariery językowej bez trudu udało się nam porozumieć, w zabawie brały także udział dzieci polskie. Przygotowano dla uczestników wiele konkurencji, do których przystępowały z ochotą i uśmiechem na twarzy. Były więc zabawy takie jak: wąż zjadający swój ogon, zbieranie owoców na czas, wyścig z piłeczką pingpongową, naśladowanie ruchów zwierząt, przerzucanie się kulkami śnieżnymi, zjadanie na czas ptasiego mleczka oraz przenoszenie żelka za pomocą słomki. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w loterii, która każdemu z nich gwarantowała nagrodę. Były także tańce - wiele radości i uśmiechu towarzyszyło nauce słynnej Macareny czy odtańczeniu Kaczuszek. Udało się także zaprezentować słynny obecnie „taniec Wednesday”, znany z popularnego serialu. Oczywiście nie zabrakło przebrań: księżniczki, królewicze, kowboje, Minionki i inne bajkowe i serialowe postacie wypełniły naszą balową salę. Radości, uśmiechom nie było końca. Udało się także zachęcić kolejnych młodych czytelników do wzięcia udziału w akcji "Mała książka-wielki człowiek", dzięki czemu oprócz nagród młodsi uczestnicy zabawy wyszli z biblioteki obdarowani także książką. Karnawałowy biblioteczny bal zakończył poczęstunek, podczas którego nasi goście mieli chwilkę na to, by ochłonąć po radosnych harcach.