Tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe

2023-12-13

We wtorkowe przedpołudnie gościliśmy sympatyczną grupę uczniów klasy II B z paniami Marceliną i Edytą z sąsiadującej SP 31. Tym razem spotkaliśmy się by porozmawiać o tradycjach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Krótki filmik o tej tematyce błyskawicznie wprowadził wszystkich w świąteczny klimat, a uczestnicy zajęć chętnie dzielili się posiadaną wiedzą o zwyczajach celebrowanych w ich rodzinach. Na wstępie poznaliśmy istotę świąt, jak również dowiedzieliśmy się jakie są ich symbole. Jak ważne powinny być obchody Bożego Narodzenia dla każdego z nas, odkryliśmy dzięki wspólnemu dzieleniu się wiedzą i doświadczeniami. Uzupełniliśmy również krzyżówkę, której odgadnięte hasło potwierdziło jak radosnym dniem są Mikołajki 6 grudnia. Nie obyło się oczywiście bez Wielkiego Czytania, wszakże jesteśmy w bibliotece! Tym razem było czytanie z odgadywaniem ukrytych słów. Na kanwie „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa zainspirowano młodych czytelników do obcowania z literaturą i sztuką. Nasi mili goście rywalizowali układając świąteczne puzzle oraz poszukując schowanych fragmentów garderoby noszonej zimową porą. Na koniec wszyscy razem ubierali świąteczną choinkę ciesząc się z tego, że żyjemy w wolnym kraju i możemy celebrować co roku te piękne święta. Przed wyjściem z biblioteki dzieci wypożyczyły książki i lektury. Dziękujemy za przybycie i życzymy Wesołych Świąt!