Świąteczne KAMISHIBAI

2023-12-11

Nowy tydzień w Filii nr 2 rozpoczął się od spotkania z rezolutnymi trzylatkami z PS nr 14.

„Biedronki” z grupy Pani Moniki bardzo lubią nas odwiedzać i już od progu niecierpliwie wypatrują przygotowanych dla nich atrakcji. Na teatrzyk Kamishibai, a w nim „ Święta Tupcia Chrupcia” autorstwa Elizy Piotrowskiej dzieci zawsze chętnie czekają i z uwagą śledzą losy bohatera. Dzięki sprytnym oczkom i rączkom przedszkolaków świąteczny bałwanek odzyskał swoje zagubione części, a krokodyl Feliks w końcu odnalazł drogę do domu. Dzieci oczywiście nie zapomniały o wybraniu i skompletowaniu książeczek, które Pani Monika zabierze do przedszkola, aby śledzić dalsze losy książkowych bohaterów.

Dziękujemy „Biedroneczkom” za własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną, która już znalazła swoje miejsce wśród bibliotecznych precjozów, a umieszczona na niej śliczna kolorowa choinka cieszy nasze serca i oczy.