Lot nad Kielcami

2023-11-07

Przygoda sprzyja jesiennym wędrówkom, a raczej lotom. Wtorkowy poranek ,7 listopada to historyczna data dla przedszkolaków z grupy „Biedronek” z Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach. Wykorzystując swoje „lotne” umiejętności dzieciaki na czarodziejskim dywanie (dla bezpiecznego i miękkiego lądowania) wyruszyły na podbój nieba nad Kielcami. Śladem swoich przyjaciół z grup „Motylków” i „Zajączków” postanowiły odkryć najbardziej „dziecięce” miejsca w naszym mieście.

Na pierwszy ogień trafiły zakątki związane z przyrodą i naturą. A były to Kadzielnia z tyrolką, Wietrznia z Centrum Geoedukacji i leśna dzielnica Stadion z parkiem linowym. W swym locie dzieciaki nie zapomniały o artystycznych i kulturalnych punktach. Obejrzały spektakl w kieleckim „Kubusiu”, poznały historie pluszowych zabawek w Muzeum Zabawek i Zabawy, a własnoręcznie wykonane lizaki z Manufaktury Słodyczy były wyśmienite.

„Biedroneczki” chętnie słuchały „bajania” o Kielcach i ich zakątkach. Zdobyta wiedza przydała się podczas egzaminu na Małego Kieleckiego Przewodnika. Egzamin zdany śpiewająco – witamy nowych przewodników w zacnym gronie. Ile atrakcji, ile wrażeń – teraz pora na mały odpoczynek – a gdzie? Oczywiście w cieplutkiej sali w przedszkolu. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia podczas kolejnego lotu…